Další cyklistická sezóna je za mnou.

Publikováno: 9. 11. 2020
3 min. čtení
Sdílet

Letošek byl hodně zvláštní, už od jara nebylo jasné jestli vůbec nějaké závody budou. Pro mě to nakonec byla úspěšná sezóna. Něco se zrušilo, ale to hlavní se nakonec jelo. Mojí sezónu bych asi nazval jako definitivní vstup do Ultra závodů. Určil jsem si letošek jako zlomový rok jaké disciplíně dám přednost a jestli dokážu naplno prodat vlohy pro tuhle krásnou disciplínu.

Pavel v dresu Koloshop

První cíl byl nezávodní a to pokořit na domácím kopci Dubí - Cínovec Everesting. To se podařilo v celkovém čase 16,5 hod 302 km a 9 133 nastoupaných metrů. Vybral jsem si nakonec nejteplejší den v roce, ale díky týmovým kolegům a kamarádům, kterých dorazilo velmi mnoho bylo ,,grilování,, v tom horku docela fajn. Největší poděkování patří Janě, která semnou objela skoro 6 kopců a nakonec přijela i na samotný závěr.

Pavel Dubí Cínovec Everesting

Druhý cíl byla Ultracycling Dolomitica 680 km 16 tis n.m., kde jsem poprvé v životě nedokončil a závod vzdal. Dostal jsem tělo do totálního vyčerpání po velmi chladné noci, kdy na vrcholcích kopců ve 2000 m.n.m. bylo jen 3 - 5 stupňů, se hlava zlomila. Byla to obrovská zkušenost a zároveň motivace do dalších měsíců. Nakonec tedy 429 km a 9 034 nastoupaných metrů. Dále jsme vyrazili s Milošem a Drahošem  na Mamut Tour 206 km 3 400 nastoupaných metrů. Zde jsem si svůj celkový čas vylepšil o 50 min. Zajímavostí bylo, že to byl první dlouhý závod, kdy jsem s někým jel od startu až do cíle. Nějakou náhodou nám to s Drahošem sedlo úplně stejně a druhou půlku skoro 100 km jsme jeli jako časovku dvojic.

Pavel Mamut Tour 2020

No a jako poslední a hlavní cíl sezony, byl pro mě závod Okolo Republiky. Spojit v jedné jízdě nejsevernější, nejzápadnější, nejjižnější a nejvýchodnější obce ČR, a to v kategorii bez pomoci. Nesmíš mít doprovod a vše co potřebuješ si vézt na kole a popřípadě koupit podél trasy.

Už to samotné bylo krásný zážitek se spousty příhodami a zážitky. Umocněný tím, že jsem dokončil celkově na 2. místě 2 hod za českým TOP závodníkem na Ultra tratích Tomášem Navrátilem. 3 dny 10 hod 1443 km a 15 000 nastupaných metrů. Jak na Dolomitice, tak i tady jel závod taky Michal Hampl, který má velký podíl na tomhle mém výsledku a velice mu za to děkuji. Díky němu jsem se odvážil zkusit ultra závody, načerpal od něj spoustu rad a poznatků a trochu symbolicky mi do toho zapadá příhoda z Itálie. Kdy šel Michal po hotelu a zastavil ho jeden Ital a ptá se jestli je Pavel Filípek že mě sleduje na strava.com a když mu řekl že není, tak se ho zeptal jestli je můj táta :-)

Pavel Itálie výhled na vrchol hory

Co říci závěrem. Byl to rok plný zážitků. Závodů nebylo mnoho, ale prožitky byli velké. Všechny mé akce byli vždy s někým z Koloshop Teamu a tak doufám že i příští rok si společně s řadou Koloshopáků pěkně na kole užijeme.

Pavel, ambasador Koloshop.cz

Když mě nepotkáte na běžkách na Krušných horách, tak budu uhánět na gravelu poblíž Labe a v Českém Středohoří a kroužit kolem Milady.