Nákupní košík
Cyklo
Sport
Hlavní stránka / Koloshop FEST 2016

Cyklistická sezona 2016 utekla jako voda a další ročník akce KoloshopFest byl před námi. Stejně jako v posledních letech, se naším zázemím stal EuroCamp Barbora u Teplic společně s MTB závodem Sayfyho memorial.

O co na KoloshopFestu jde? Je to především rozloučení s cyklistickou sezonou a možnost potkat se s našimi zákazníky také jinde, než u nás v obchodě. A hlavní lákadla? Novinky pro příští sezonu, obří testovací flotila kol GT a Cannondale, závody pro děti i dospělé, Sayfyho memoriál a v neposlední řadě taky hezké počasí, jako vždy!

Od vody je mlha, ale víme, že to tak nezůstane, předpověď na dnešní den je přímo skvělá. A aby nám to slušelo, připravili jsme pro KoloshopFest a jeho příznivce nová trička!

Největší novinkou KoloshopFestu bylo představení nové sportovní sekce, která byla zároveň spuštěna online. Její zaměření je jasné. Jezdíš na kole? Tak se ti bude hodit i vybavení a oblečení na další doplňkové sporty jako běh, plavání, outdoorové aktivity. Hlavními tahouny jsou značky New Balance, Merrell a Uvex.

Sluneční paprsky se už derou přes mlhu a KoloshopFest začíná ožívat. K vidění jsou nové modely GT a Cannondale kol 2017.

Jedenáctá hodina je tu a začínají dětské závody, jako tradičně s velkou účastí ve všech kategoriích. Na dvě kategorie nejmenších kluků a holek čeká krátká přímá trať a na větší závodníky pak plnohodnotný závodní okruh s různými povrchy a spoustou zatáček.

Testovací flotila na KoloshopFestu čítala přes 50 kol a možnost vyzkoušet si je, měl každý. A zájem byl velký! Nejvíce půjčovaným kolem byl Scalpel-Si Carbon a samozřejmě horské elektrokolo Cannondale Moterra.

Vlastní stánek nabitý novinkami měl také Sram. K vidění byla nová karbonová kola Zipp, například model 303 NSW Carbon s náboji Cognition.

Nové Rock Shox sedlovky Reverb B1, s kompletně přepracovanými vnitřnostmi a vnějším i vnitřním vedením.

Největším lákadlem na stánku Sram, byl zkušební modul nové bezdrátové silniční sady RED eTAP.

Pro zajímavost a porovnání bylo v depu připraveno i pár starších kousků Cannondale a GT.

Mezitím se už u velkého oblouku Cannondale řadili závodníci MTB závodu Sayfyho memoriálu, který se jel na tradičním 13 km okruhu kolem vodní nádrže Barbora. Kategorii Hobby čekal 1 okruh, kategorii Dravci a Junior 2 okruhy a kategorii Elite pak 3 okruhy.

V průběhu MTB závodu se program opět vrátil k nejmladším cyklistům, které čekalo vyhlášení výsledků na "slavné" bedně Krušnotonu.

Kompletní výsledky dětských závodů:

Třetí hodiny odpoledne se nemohli dočkat všichni silničáři. Konečně přišel jejich čas! Jelo se totiž finále Vrchařské ligy Krušnohoří, které bylo oproti předchozím závodům celého seriálu dvojnásobně bodované a skýtalo tak poslední možnost zamíchat konečným pořadím.

Celkem se závodu zúčastnilo 75 závodníků a závodnic a absolutním vítězem finálního závodu se stal Jaromír Synek.

První půlka už je v cíli. Závěr stoupání na Cínovec byl pořádně těžký.