Ahoj sportovci,

Publikováno: 26. 11. 2019
1 min. čtení
Sdílet

každý rok v listopadu píšu sportovní bilanci za uplynulou sezónu. Letos jsem se zúčastnila celkem 27 závodů. 9 x běžeckých od Běkodo 4.5 km po 10 km ,13 x cyklozávodů.  Od 5 km po 110 km dlouhý Krušnoton s převýšením 1500m. 3x sprint triatlon, 1x kvadriatlon, 1x extrémní 12 hodinový závod Krušnohorský Everest 2 x nebo možná 3 x jsem byla úplně poslední a jednou mne předjelo auto: KONEC ZÁVODU a to byl vrchol. Získala jsme celkem 8 medailí. Některá ubednění byla kontumační, ale na to se historie neptá. 1. místo bosoběh 1,5 km na Mácháč run festm 1. místo Miladatlon - Kvadriatlon 2 km padl board 500 m, plavání 20 km, kolo 5km běh. Nutno podotknout , že zde jsem zabloudila na plavání a místo 500 m jsem plavala kilák. Navíc jsem si zajela cca 2 km na kole, přestože rozprava byla blbuvzdorná a trať dobře značená, ale vždycky se prý někdo najde...:)) V kategorii jsme byly jen 2 statečné ženy nad 40 let a tak bedna byla kontumační, ale pro mě měla velkou cenu, nevzdala jsem, makala jsem až do konce a podařilo se mi, i přes velké časové manko, dojet soupeřku a postavit se na stupeň nejvyšší.  Miladatlon byl nádherný závod, který jsme si všichni užili a medaile nebyly rozhodně zadarmo.

1. místo Krušnohorský Everest Extrémní 12 hodinový závod 3 členných družstev. Úkolem družstva je během 12 hodin co nejvícekrát vystoupat po slalomového svahu na Bouřňák. Délka svahu 700m a převýšení 256 m. V den závodu byly extrémní podmínky : zima, vítr, mlha a vytrvalý déšť. Na kopci  teplota 1,5 stupně a vodorovný déšť. V týmu spolu s pořadatelkou závodu Zitou Henychovou a naspeedovanou Dora Carvan. Nevím na čem frčí, ale chci to taky. Tohle byla pro mne nejcennější medaile celé sezóny. Bylo to náročné na tělo a hlavně na hlavu, vypotřebovala jsem tam všechen svůj morál. Odměnou nám bylo vítězství v kategorii ženy nad 120 let. Ale musíme se pochlubit, protože jsme zároveň porazily i všechny ostatní ženské týmy a byly první v ženách celkově. Každá jsme si dala kopec 10 x. Celkově jsme byly na 15. místě ze 43 týmů. Díky holky.

2. místo Ferguna race. Orientační závod dvojic. V týmu spolu se svou dcerou, parťákem do pohody i nepohody Péťou Bublovou. Tady musím zmínit spřátelený tým Tomáš Frolík a Jitka Valentová, moc děkujeme za pomoc při orientaci,  bez nich bychom byly doslova ztracené. 2. místo Fanyho memoriál. MTB závod 42 km. V kategorii jen 2, ale na to se historie neptá, ostatní ženy neměly ani odvahu se přihlásit. 2. místo Sayfyho memoriál MTB závod 26 km v kategorii dravci, kam se nikdo další nepřihlásil. A bedna byla jen pro nás.  Víc jak kontumační bedna mne ale potěšilo, že závodil náš Honzík, neprotestoval a hlavně ho to bavilo.

3.místo Glassman triatlon 700-32-6.Závod, který mám 3 km od baráku a je tom nejkrásnějším místě na světě, na Barboře. Byla to pro mne premiéra v neoprénu. Udělala jsem s ním velkou parádu, díky Michale za zapůjčení, asi v něm budu chodit i do práce, když mi tak slušel. 3. místo komorní závod od Broka k Brokovi. 10 km večerní běh městem. Pořádá VBS. Což je Večerní Běžecká Středa, ze které se vygenerovala velmi rychlá skupina a já tempu 4.10 na kilák už nestačím. Ale tady na mě 3. místo zbylo a to se taky počítá.

Líbily se mi všechny závody, ale letos jsem si užila hlavně triatlony. Musím vyzdvihnout hlavně triatlon Bžany, kam jsem jela s Pája Vacková z Koloshop Teamu. Ta si to jela jen zkusit a nakonec byla první. Tenhle vesnický triatlon předčil moje očekávání. Ale moc mě bavily i všechny ostatní triatlony a závody. Krušnoton je samostatná kategorie a pro mne zároveň společenská událost. Everestem uzavírám závodní sezónu a chodím jen na jógu a na víno a v zimě na lyže a na svařák.

Díky všem pořadatelům za jejich práci a čas. Sportovním přátelům za společnost. Našemu správci kouzelné garáže (Honza Bubla) za perfektní servis. A hlavně velké díky Koloshopu za podporu. Plány a cíle na příští sezónu nechávám přes zimu uzrát. Čím dál víc mě baví triatlon a taky uvažuji o 180 km trati na Krušnotonu.