Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Sledujte Koloshop

Jak si užil sezonu 2019 náš ambasador Pavel?

Mám za sebou 21 závodů, 1620 závodních km. Jak to ve sportu je, někdy se daří někdy zase ne. Na to aby pro nás amatéry byla sezóna dobrá má vliv spoustu věcí. Dokázat rok skloubit pracovně, mít dobré domácí zázemí, být zdravý, udržet dobrou váhu (pro mě nutnost, když se zaměřuji na dlouhé kopce v Alpách a Dolomitech) a mít neustále velký vztah k cyklistice.

Publikováno: 25. 11. 2019
2 min. čtení
Sdílet

Bez skloubení všech těchto důležitých aspektů by nebyl prostor ke kvalitnímu tréninku, v tomhle je ten náš sport neúprosný. Já musím říct, že letos se mi to vše povedlo skloubit zatím nejlépe ze všech sezón a že už jich je pěkná řádka. Do sezóny jsem šel s rizikem, že celou sezónu a tím přípravu podřídím jednomu cíli a to bylo mít v červenci svojí nejlepší formu = Ultra Fondo Dolomitica, etapák Giro delle Dolomiti. A to se povedlo, na Ultra závodě mi o 90 sekund uniklo celkové 3.místo a na etapáku, kam jezdím už 6l et jsem z 520 startujících dojel 47. Ale hlavně jsem se dostal zatím nejblíže svému výkonnostnímu maximu.

Dny, kdy nohy skoro nebolí, po 150 km cítíte, že se teprve rozjíždíte. V závodě jdete na totální hranu a druhý den jste to schopni zopakovat. Tak tohle jsou parádní pocity a nemusíte stát na bedně na konci závodu a i přesto z toho máte dobrý pocit. Zbytek sezóny, už tak dobrý nebyl. Holt únava a forma se začátkem srpna vytrácela, ale s tím jsem počítal. ¨

A tak svůj již 10. start na Krušnotonu jsem si šel hlavně užít. A jak jinak než na parádní trase 300 km. Na Krušnotonu jsem zažil za ty roky neopakovatelné zážitky. Ať to byl první ročník při záplavách, tak rok, kdy byla 40 stupňová vedra a i ten letošní rok s trasou 300 km, byl parádní zážitek. Jinak závodění na kole není úplně to hlavní. Rád na kole poznávám nová místa a jen tak si užívám cyklistiku. Letos jsme měli parádní počasí v Chorvatsku, pak jsme s přáteli projeli na kole takřka celou Korsiku no a v Dolomitech jsem si vyjel další kopce, které mi do mojí sbírky chyběly.

Pavel Filípek, ambasador Koloshop.cz

Ráda se brouzdám Českým středohořím a nezáleží na tom, zda na kole či v běžeckých botách, nebo pěšky. Baví mě objevovat nová místa a chodit mimo civilizaci, kde ráda vypínám hlavu.