Bžany 2019 - parádní vesnický triatlon, který musím fakt pochválit. Tady bylo fakt za málo peněz hodně muziky a byly i ty muziky...

- každý účastník byl vyhlášen, dostalo se mu 10 vteřin slávy a velký potlesk od ostatních závodníků

- ceny a diplom pro každého závodníka

- posezení s přáteli a pivkem Pod kaštany

a k tomu hrála muzika.

Bžanský triatlon má distance -  odhadem cca 400m plavání  cca 12 km MTB kolo, ale na silnici  a cca 800 m  běh. Registrace je v Bžanech u "oprámu" , kde se i plave.

Plavání: Plave se na druhou stranu k těm břízkám, tam plácnete rukou do břehu a plavete zpět. V propozicích je psáno, že je to cca 400m. To by mohlo být, možná to bylo trochu méně, nikdo to ale neměřil. Voda byla čistá. Depo si určil každý sám, podle toho o který strom si opřel kolo. Věci z plavání a věci na běh vám musel někdo přesunout k hospodě Pod Kaštany, kde bylo depo pro běh a kde si opřít kolo. My měli skvělý support a nosiče - maminku Luboše Branta. Díky moc.

Kolo: Jede se z Bžan do Hostomic a zpátky. Na křižovatkách jsou šipky, takže jsem nikde neboudila. V propozicích píšou, že je to cca 12 km, ale je to 17 km. Jede se jen po silnici, ale vzhledem k tomu, že je to lidový závod, a ne všechen lid má silničku, tak se jede povinně na horském kole. V " depu" jsou kola s košíkem na nosiči, jen tam posadit yorkšíra. Přilba povinná není a tak jsou k vidění triatlonisté v kšiltovkách, kraťasech, místo treter sandály. Velká část závodníků jsou štamgasti z hospody Pod Kaštanem. Jestli si myslíte, že přijdete do Bžan vystajlovaní v triatlonové kombinéze a že se tím pasujete na favorita závodu -  tak ne. Bžaňští borci jedou jak draci, zřejmě mají velkou žízeň a těší se na pivko a tak to rvou, co to jde. My v profi kombinézách máme co dělat, abychom je chytili :-) Dorážíme Pod Kaštany, asi 5 holek pohromadě, taháme se celou cestu. Pořadatelé nám odebírají kola a opírají je o hospodu. Anička se nepřezouvá, běží ten kousek kolem hřiště v tretrách. Další kočka má kecky a tak seskakuje z kola a běží. Já jsem do depa dojela první, ale nejdou mi rozepnout tretry, čím víc za to rvu, tím hůř to jde. Nejdou ani vyzout, když se mi to podaří tak se mi cuchají tkaničky. Holky mi utekly. Některé jsem dohnala.

Běh: Běží se od hospody, směrem k nádraží, kolem hřiště a zpátky k hospodě, kde je cíl. Píšou, že je to cca 800m. Myslím že to byl tak kilák.

Tombola a ceny byly samé praktické věci. Jednou z hlavních výher v tombole bylo kolo a obr šunka. Já jsem vyhrála šunku, ta se zatím nachází u Zouharů v lednici. Ochotně se nabídli, že se mi o výhru  dobře postarají :-), takže vlastně momentálně žádnou šunku nemám. Alespoň jsem si jí vyfotila.

Celkově jsem byla na 16. místě a 5. žena.

To Pája Vacková, která to měla jako svou triatlonovou premiéru... Přišla, viděla, zvítězila. ..Gratuluji, byla výborná.

Byl to fakt parádní den, zítra nás čeká cross triatlon Most na Matyldě. Tohle byly rozjezdy pro hvězdy.

Pořadatelům děkujeme za krásný závod, výborně jsme se bavili.