Cyklo
Sport
Koloshop.cz podporuje

KOLOSHOP TEAM CZ o.s.
Založení oddílu se datuje na 15. ledna 2007. Počáteční počet členů se rozrostl na neuvěřitelných 19 i s funkcionáři týmu. Team od počátku kosmopolitní, neb jsme měli pro sezónu členy z Děčína, Teplic, Strakonic, Brna nebo Prahy a okolí. Každá sezona byla pro tým vždy úspěšná. Někteří jezdci se začali umisťovat i na medailových pozicích a utvářeli tak po celou sezónu týmu skvělé jméno. Myslím, že jsme se stali plnohodnotným závodním týmem, který se již může směle rovnat ostatním zaběhlým oddílům. Vývoj v roce 2009 byl více než úspěšný. Kádr zaznamenal spousty významných úspěchů. Dnes je rozdělen do pěti sekcí - 4x, silnice, XC, MTBO a DH. Na počátku sezony 2012 čítá oddíl 73 členů, z nichž jsou všichni aktivní závodníci! Jsme pyšní, že máme takto kvalitní team a kádr suprových závodníků!

KRUŠNOTON Cannondale Koloshop, silniční maraton
Cyklistický silniční maratón, součást série závodů 53x11 Marathon Cup. Na mapě maratónských podniků vyplňuje dosud prázdné místo na severu Čech. Svou délkou 250 km se zařazuje mezi nejdelší a s převýšením 4900 m je vůbec nejvyšší. Zázemím závodu jsou Teplice, město ideálně umístěné mezi hřebenem Krušných hor a vrcholy Českého středohoří. Dlouhá (250 km), střední (180 km) a kratká (110 km, trať UAC) trať jsou vedeny nejkrásnějšími úseky obou pohoří. Desítky kilometrů horských pasáží s dalekými výhledy umocňují spolu s příkrými stoupáními a dlouhými sjezdy rozlehlost krajiny, kterou musí závodníci pojmout do svých nohou. Okresy Teplice, Most, Ústí nad Labem a Děčín se 11. 8. 2012 stanou svědky nefalšované cyklistické krásy, a také utrpení.

MAD EAST CHALLENGE 500
Nekonečná stoupání, náročné úseky a adrenalinové sjezdy: to je závod Mad East Challenge 500, legenda mezi závody horských kol.

Poprvé se závod uskutečnil v roce 2004, v roce kdy se rozšířila EU směrem na východ. Byl prvním německo-českým závodem horských kol ve Východním Krušnohoří. 260 odvážlivců se tenkrát vydalo směrem na jižní stranu Krušných hor, směrem k Ústí nad Labem, aby se pak vyšplhalo zpátky na hřebeny hor do Altenbergu.

Od roku 2004 se závod rozšířil o dvě další etapy. Tratě se řadí mezi extrémně náročné. Ve třech závodních dnech se překonává cca. 160 km a 5000 m převýšení Krušných hor. V některých úsecích je nutné vedení kola pěšky nebo jeho přenášení přes potoky.

Pro účastníky se každoročně připravuje program dle jejich kondice a shopností. Rámec tohoto programu se rozšířil o Mini-Marathon, Cyklo-spartakiádu pro děti a o večerní party s živou hudbou a DJs.

Od roku 2008 překonal počet účastníků 500 z celého Německa, Čech, Polska, Slovenska a zemí Beneluxu.
Celý organizační tým dává do závodu profesionalitu, sportovní vášeň a nadšení pro zajištění bezpečnosti a maximálního zážitku účastníků.

9. ročník se koná od pátku 22. 6. do 24. 6. 2012. Těšíme se na vaší účast.

Koloshop Fest 2011

V den státního svátku 28. 9. 2011 jsme pořádali 3. ročník cyklistického dne, který nazýváme jednotně KoloshopFest. Celá sportovní akce se odehrávala v Oldřichově u Duchcova, cca 3 km od Teplic, ve sportovním areálu u vodní nádrže Barbora.

Program začínal již před devátou hodinou ráno, kdy se začali sjíždět první účastníci prvního závodu dne, kterým byl závod dětí. Vzhledem k velké účasti, cca 50 startujících, musel být operativně připraven závod dětí do 4 let na odrážedlech na přilehlém hřišti. Zbytek dětí starších 4 let absolvoval trať přes přilehlý autokemp na pláž Barbory a zpět. Okruh měl cca 1,5 km. Výsledky dětských závodů najdete zde.

Start MTB závodu – Sayfyho memorialu byl naplánován na 11:00. Počet účastníků byl 170 ve všech kategoriích. Více se o závodě dočtete na www.sayfy.cz. Trať vedla v okolí Barbory směrem k Hrobu a pak okolím golfového hřiště zpět. Okruh měřil 11 km. Profilem nebyl náročný, nicméně byl velmi rychlý. Vedl po štěrkových cestách, zpevněných cestách, ale i po hezkých lesních cestičkách. Na trati byla jedna občerstvovací stanice. Závodilo se již od samého začátku. Výsledky závodů najdete zde.

Ve 13:30 proběhl start silničního závodu Barbora – Bouřňák. 15 km stále do kopce, převýšení cca 600m. Počasí bylo nádherné, proto i účast v silničním závodě byla vysoká. Startovalo se hromadně a balík cyklistů vydržel až do prvního výraznějšího stoupání u Střelné. Do závěrečného kopce se již najíždělo ve skupinkách. Cílem každého bylo udržet nasazené tempo až na vrchol Krušných hor. Po této horské časovce sjeli závodníci zpět do centra celé akce.
Výsledky silničního závodu najdete zde.

Zde bylo již od ranních hodin připraveno posezení, bar, gril. Pro děti zde fungoval dětský koutek s různými prolézačkami, malováním, soutěžemi. Pomocníky byli členové ze zdravotnické školy, kteří navíc předváděli dětem kurzy první pomoci. Součástí stanového městečka byl stan s testovacími koly Cannondale a GT, servisním stanem Koloshop, dále zde byl stan, ve kterém byly připraveny stovky dárků pro všechny účastníky KoloshopFestu. Po celý den byla rozdávána bezplatná tombola. Všichni závodníci byli naši hosté, proto jsme se snažili nevybírat žádné startovné, mimo MTB závodu.

Po celou dobu panovalo nádherné počasí a příjemná nálada. Vyhlášení výsledků MTB Sayfyho memorialu a silničního závodu proběhlo společně v půl čtvrté odpoledne. Vrcholem bylo vyhlášení borce dne, tedy závodníka, který absolvoval oba závody a měl nejlepší součet časů.

Za účast všem děkujeme. Jsme rádi, že se podařilo naplnit hlavní myšlenku tohoto dne. Tou je setkání s našimi zákazníky, kamarády a jejich dětmi. Kdo chtěl, mohl se účastnit závodů, a to jak na biku, tak na silničce, nebo na dětském kole či odrážedlu.